Yhteystiedot

15.5.2017

Johto

Toimitusjohtaja Timo Julkunen, timo.julkunen@wsoy.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Reetta Miettinen, p. 040 8344 340, reetta.miettinen@wsoy.fi
Senior Brand manager Kaisa Hyväri, p. 040 5315 391, kaisa.hyvari@wsoy.fi
Brand manager Marjut Määttä, p. 050 3103 007, marjut.maatta@wsoy.fi
Brand manager Jaakko Mikkola , p. 044 5844 655, jaakko.mikkola@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Johanna Harkkila, p. 041 4497 274, johanna.harkkila@tammi.fi
Viestintäpäällikkö Ina Westman p. 040 5544 453, ina.westman@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Mari Nieminen, p. 050 5480 709, mari.nieminen@wsoy.fi
Markkinointi- ja viestintäassistentti Venla Tyynelä, p.050 3415 101, venla.tyynela@wsoy.fi
Asiakasmarkkinointipäällikkö Hanna Ylätalo, p. 040 7768 548, hanna.ylatalo@wsoy.fi
Digimyyntipäällikkö Petra Minn, p. 044 564 9669, petra.minn@wsoy.fi
Tuottaja Hanna-Riikka Summanen, p.040 7380 766, hanna-riikka.summanen@wsoy.fi
Sosiaalisen median tuottaja Noora Norros, p. 0407056181, noora.norros@wsoy.fi.
Tapahtumatuottaja Sami Ravattinen, p. 040 836 7832, sami.ravattinen@wsoy.fi

Arvostelukappaleet

tiedotus@tammi.fi

Myynnin, tuotannon, HR:n, taloushallinnon, IT:n ja Rights Managementin sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@wsoy.fi

Myynti

Myyntijohtaja Veli-Pekka Matilainen, p. 040 3424 773
Myyntiryhmän päällikkö Miguel Rosenström p. 040 3424 715
Myyntipäällikkö Milla von Plato, p. 0400 354 487
Asiakkuuspäällikkö Mika Hänninen, p. 040 5848 968
Tuotepäällikkö Kaisa Tenhunen, p. 040 5838 476
Myyntipäällikkö Suvi Gardemeister, p. 050 5762 354
Verkkokauppapäällikkö Pirita Hietalahti, p. 050 4734 360
Myymälävastaava Harri Mäki

Tuotanto, Rights & Product Management ja IT

Business Development Director Janne Koskinen

Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg
Senior Digital Producer Liisa Riste
Digital Producer Elina Vesala
Digital Producer Jenni Kinnunen
Digital Producer Iisa Tammisto
Digital Producer Emmi Barkar
Digital Producer Kukka-Maaria Kortesluoma
Digital Producer Roosa Saloheimo
Digital Production Assistant Sara Vogt

Development Manager, Rights & Metadata Anna Suominen
Specialist, Rights & Metadata Laura Arvela
Rights & Product Coordinator Tanja Palosaari

System and Service Manager IT Juha Otava
System and Service Manger Integrations Lasse Lehtinen
IT Specialist Juha Jääskä

HR

Henkilöstöpäällikkö Hanna Tuhkanen
Palvelukoordinaattori Anitta Kivikoski
Koordinaattori Kaarina Lehto
Koordinaattori Jenni Mäkinen
Toimistopalveluvastaava Jaana Tuominen

Avoimet työpaikat

Voit tarkistaa avoimet työpaikat tai jättää avoimen hakemuksen kirjautumalla Werner Söderström Oy:n rekrytointiportaaliin. Aloita rekrytointiportaalin käyttö rekisteröitymällä käyttäjäksi.

Taloushallinto

CFO Otto Kajander
Business Controller Päivi Piirainen
Royalty Controller Leena Haakana
Royalty Controller Riitta Immonen
Royalty Controller Päivi Saarinen
Royalty Controller Emilia Voutilainen
Assistant Controller Kirsi Othman

Bonnier Rights Finland

Country Manager & Literary Agent eleonoora.kirk@bonnierrights.fi
Rights Manager Marja Tuloisela, marja.tuloisela@bonnierrights.fi
Literary Agent Terhi Isomäki-Blaxall, terhi.isomaki-blaxall@bonnierrights.fi
Bonnier Rights Finland -sivusto 

Toimitukset

Sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@tammi.fi

Kotimainen ja suomennettu kaunokirjallisuus
Kustannusjohtaja Outi Mäkinen
Kustannuspäällikkö Hannu Harju (virkavapaalla)
Kustannuspäällikkö Petra Maisonen
Kustannustoimittaja Anne Ilves
Kustannustoimittaja Antti Berg
Kustannustoimittaja Ulla Asantila
Kustannuspäällikkö Päivi Koivisto-Alanko
Kustannustoimittaja Oona Juutinen
Kustannustoimittaja Helmi Keränen
Kustannustoimittaja Aino Hautala
Graafikko Markko Taina

Asiaproosa
Kustannuspäällikkö Markku Aalto
Kustannustoimittaja Iiro Kuuranne

Tietokirjallisuus
Kustannuspäällikkö Kati Lampela
Kustannustoimittaja Pauliina Rihto
Kustannustoimittaja Eetu Kauppinen

Lasten- ja nuortenkirjallisuus
Kustantaja Saara Tiuraniemi
Kustannustoimittaja Mirkka Hynninen
Kustannustoimittaja Sanna Uimonen
Kustannustoimittaja Anna Warras
Kustannustoimittaja Satu Heimonen
Senior Editor Katariina Heilala
Kustannustoimittaja Johanna Yrjänä
Toimitussihteeri Sanna Holmberg
Graafikko Laura Lyytinen
Toimituspäällikkö, Manga Antti Valkama

Kustannusosakeyhtiö Tammen käynti- ja postiosoite

Lönnrotinkatu 18 A, 00120 Helsinki
PL 1259, 00101 Helsinki

Puhelinvaihde

p. 010 5060 300

Kirjakauppa

Lönnrotinkatu 21, 00120 Helsinki
Puh. 010 5060170

Aukioloajat
Ma-Pe klo 10.00–17.00
Tervetuloa!

Kirjakauppa on suljettu päivittäin lounastauon ajan klo 13.00-13.45 välisenä aikana.

Kirjakauppa on avoinna juhannusaaton aattona 24.6.2021 yhtäjaksoisesti klo 10.00-14.00!

Kirjakauppa on suljettu 19.7. – 1.8.2021 välisen ajan!

 

ja wernerjarl.fi

Tilaukset

Kirjavälitys, katso tarkemmat yhteystiedot täältä.

Laskutusosoitteet

Werner Söderström Osakeyhtiö
Y-tunnus: 0599340-0 / VAT-tunnus: FI05993400

Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003705993400
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Paperilaskut
05993400
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskun viitetiedoksi on merkittävä tilaajan nimi ja laskuttajan y-tunnus (VAT) on näyttävä laskun tiedoissa.

Voit lähettää ostolaskuja myös sähköpostitse joko PDF- tai TIFF-muodossa invoice-05993400@kollektor.fi

Laskun tulee olla PDF-muodossa.
Laskut pitää olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Liitetiedostoja voi olla useampia.
Yhdessä tiedostossa saa olla ainoastaan yksi lasku sisältäen mahdolliset laskun liitteet.
Liitetiedostojen koko yhteensä saa olla korkeintaan 10MB.